سال نو مبارک! – سال نو، سنت نو و استراتژی نو

شروع اولین یادداشت در ابتدای سال نو کار سختی‌ست، خصوصاً وقتی این یادداشت در فضایی رسمی و حرفه‌ای باشد! به همین دلیل تعارف‌های معمول برای تبریک سال نو را کنار می‌گذارم و مستقیم به “سنت نو” می‌پردازم، سنتی که آن را از طبیعت فرا گرفته‌ایم و در عنوان این یادداشت از آن با عبارت “سال نو، سنت نو و استراتژی نو” یاد کرده‌ام.

قریب به شش ماه است که نوشتن را در این فضای رسمی آغاز کرده‌ام و در این مدت کوتاه، تجربه‌های خوبی از این فضا و مخاطبانش کسب کرده‌ام. سال نو استراتژی‌های نو می‌خواهد و از آنجایی که این وب‌سایت محل تولید محتوا برایم به شمار می‌آید، در پیِ دنبال کردن این سه استراتژی محتوا هستم:

  • در این فرصت شش ماهه تعدادی یادداشت حرفه‌ای منتشر کرده‌ام و تلاش می‌کنم در سال نو، محتوای بیشتری را در قالب یادداشت‌های متنوع در حوزه‌های تخصصی‌ام منتشر کنم. به همین منظور، یادداشت‌های منظمی را از جنبه حرفه‌ای درباره مشاوره مدیریت خواهم داشت.
  • همان‌طور که از عنوان وب‌سایت و اولین یادداشت آن مشخص است، قصد داشتم در این فضا علاوه بر مطالب تخصصی به یادداشت‌هایی درباره علاقه‌مندی‌های شخصی‌ام بپردازم. در سال گذشته فرصت کمتری برای این کار داشتم و به جز یکی دو مورد، محتوایی در حوزه‌های غیرتخصصی منتشر نکردم. در سال نو تلاش می‌کنم در کنار اهتمام به انتشار مطالب تخصصی و حرفه‌ای، توجه بیشتری به دغدغه‌های شخصی‌ام داشته باشم و یادداشت‌هایی را در قالب بخش پاورقی منتشر کنم.
  • عمده مطالبی که پیش از این منتشر کرده‌ام، رویکرد کارکردگرایانه داشته‌اند، اما تصور می‌کنم باید سهمی از محتوای وب‌سایت را به آکادمی و مباحث نظری اختصاص بدهم. به همین دلیل قصد دارم به عنوان بخشی از استراتژی سال نو، مطالبی را پیرامون مسائل تئوریک (عمدتاً در حوزه‌های تخصصی استراتژی و طراحی سازمان) مطرح کنم.

امیدوارم “سال نو، سنت نو و استراتژی نو” محتوای وب‌سایت را پویاتر کند، فرصت بیشتری برای برقراری ارتباط متقابل فراهم کند و تجارب ارزشمندی را برایم به همراه داشته باشد.

 

4 دیدگاه On سال نو مبارک! – سال نو، سنت نو و استراتژی نو

نظرات غیر فعال است